BC „Lietuvos rytas“, Vilnius

Įvykusios
„Lietuvos rytas“ -
„Neptūnas“
Statistika
Artimiausios rungtynės
„Lietuvos rytas“ - „Pieno žvaigždės“
Tre., rugsėjo 20 d. 00:00 „Lietuvos ryto“ arena, Vilnius
Būsimos
Šeš., rugsėjo 23 d., 00:00
„Juventus“ -
„Lietuvos rytas“

R.Giedraitis žiemą kelyje ypač atsargus: „Geriau išvažiuoti anksčiau“

Lietuvoje žiema pasitiko ne tik gražiausiomis metų šventėmis, bet ir sudėtingomis vairavimo sąlygomis.

 

 

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Rokas Giedraitis ir Davidas Loganas ragina būti ypač atsargiems keliuose, nes greičio viršijimas gali kainuoti labai brangiai.

 

„Aš stengiuosi geriau jau anksčiau išvažiuoti, bet saugiai pasiekti tikslą. Tikrai nesu didelis greičio mėgėjas. Pastebiu žmonių, kurie mėgsta viršyti greitį. Tai jų pasirinkimas, jeigu jie galvoja, kad tos 15 minučių pakeis kažką jų gyvenime“, – neatsargius vairuotojus perspėja R.Giedraitis.

 

24-erių krepšininkas įsitikinęs, kad žiemą ypač svarbu išlikti budriems prie vairo: „Stengiuosi atidžiauvairuoti ir laikytis saugesniu atstumu nuo kitų automobilių. Natūralu, kad stabdymo kelias bus ilgesnis, nes yra šlapia ir slidu. Labai svarbu apie tai nuolat galvoti“.

 

R.Giedraitis primena ir Kelių eismo taisykles, kurios nurodo, kad nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. automagistralėse vairuotojai negali viršyti 110 km/val., keliuose su asfalto ar betono danga – 90 km/val, o kituose keliuose turi važiuoti ne didesniu kaip 70 km/val. greičiu.

 

„Lietuvos ryto“ kapitonas Davidas Loganas taip pat jau pajuto, ką reiškia sudėtingos oro sąlygos Lietuvoje. Amerikietis į treniruotę dažniausiai išvažiuoja gerokai anksčiau: „Jeigu matau, kad blogas oras ar sudėtingos vairavimo sąlygos, aš tiesiog anksčiau išvažiuoju ir visur suspėju neviršydamas greičio.

 

Tai svarbiausia, nes dažniausiai žmonės spaudžia greičio pedalą, kai kažkur skuba.“

 

Krepšininkas tikina, kad naudingos buvo ir pamokos mokykloje, kurių metu mokytojai pasakodavo apie nelaimių keliuose priežastis: „JAV tam yra skiriama nemažai dėmesio. Dar ir dabar prisimenu, kad įvairių apklausų  duomenimis greitį viršiję vairuotojai dažniausiai teigė, kad bijojo kažkur pavėluoti.

 

Tačiau visi žinome, kad tai nėra priežastis rizikuoti savo ir aplinkinių gyvybėmis.“

 

„Greičio mėgėjai rizikuoja viskuo. Savo artimaisiais ar visai nepažįstamais žmonėmis“, – pridūrė R.Giedraitis.

 

Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai primena, kad keliuose privalu laikytis saugaus greičio.