Tre., sausio 25 d. 18:45 „Siemens“ arena, Vilnius
„Lietuvos rytas“ -
„Nevėžis“
Bilietai

Europos taurė: „Lietuvos rytas“ išvykoje neatsilaikė prieš „Zenit“

„Lietuvos ryto" ekipa išvykoje 79:88 (16:27, 24:16, 13:19, 26:26) nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ (1/1) ir Europos taurės „Top 16“ etape lieka neiškovojusi pergalių (0/2).

„Lietuvos ryto“ startinė sudėtis: C.Fisheris, L.Kisielius, D.Loganas, A.Lapeta, D.Gordonas.

„Zenit“: A.White'as, S.Karasiovas, S.Markovičius, T.Mbakwe, P.Sergejevas.

Vilniečiai beveik tris minutes nepelnė taškų, kol dvitaškio su pražanga nepataikė Drew Gordonas.

Iki šio jo metimo šešis taškus „Zenit“ pelnė Stefanas Markovičius – Rusijos klubas pirmavo 3:6.

„Lietuvos rytas“ niekaip nesulaikė varžovų snaiperių – šie dar nesibaigus pirmam kėliniui buvo pataikę keturis tritaškius ir pirmavo 16:25.

„Zenit“ kėlinio pradžioje jau buvo pabėgusi 17:29, bet vilniečiai atsakė sėkmingai atkarpa 6:0 ir per pusę sumažino atsilikimą.

Rusijos klubas toliau naudojosi vilniečių gynybos spragomis ir pirmavo 28:37.

Po C.Fisherio tritaškio komandas jau teskyrė trys taškai – 40:43.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ uždarė varžovų puolimą ir po C.Fisherio metimo išlygino rezultatą – 45:45.

Komandos klydo ir dažnai nepataikė, o įpusėjus ketvirčiui vis dar buvo lygu – 47:47.

Po D.Logano tolimo metimo rezultatas išliko lygus 52:52, vilniečiai nepasinaudojo šansu išsiveržti į priekį ir paleido varžovus į priekį – 52:60.

D.Gordonas kėlinio pradžioje susižeidė kelį ir paliko aikštę, o varžovai susigrąžino dviženklę persvarą 56:66.

„Zenit“ pirmavo 74:62, bet tada tritaškį su pražanga pataikė C.Hannah, D.Gordonas išprovokavo nesportinę varžovų pražangą ir atsilikimas sumenko iki 67:74.

Netrukus aštuonis taškus iš eilės pelnė Janis Timma, praktiškai nužudęs sostinės komandos viltis – 72:82.

Rungtynes vilniečiai baigė įspūdingu D.Gordono dėjimu, tačiau tai buvo menka paguoda Vilniaus ekipai - 79:88.

„Lietuvos rytas“: D.Gordonas (11 atk. kam.) 16, C.Fisheris 15, R.Giedraitis 10, J.Jucikas 9, D.Loganas 7, D.Gailius ir C.Hannah po 6, L.Kisielius ir A.Lapeta po 4, A.Jomantas 2, J.Akognonas taškais nepasižymėjo.

„Zenit“: J.Timma 27, P.Sergejevas  14.