BC „Lietuvos rytas“, Vilnius

Įvykusios
„Lietuvos rytas“ -
„Neptūnas“
Statistika
Artimiausios rungtynės
„Lietuvos rytas“ - „Pieno žvaigždės“
Tre., rugsėjo 20 d. 00:00 „Lietuvos ryto“ arena, Vilnius
Būsimos
Šeš., rugsėjo 23 d., 00:00
„Juventus“ -
„Lietuvos rytas“

R.Kurtinaitis: „Neįmanoma prikelti komandos naujam gyvenimui per porą dienų“

Utenos „Juventus“ klubas antradienį pateikė nemenką sensaciją. Antano Sireikos vadovaujami uteniškiai Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalyje 87:84 (23:22, 19:20, 23:20, 22:22) įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir eliminavo taurės savininkus vilniečius iš turnyro.

 

 

„Nereikia taip jau skambiai šaukti – sensacija. Nėra čia didelės sensacijos ar katastrofos. Mes žinome, kokioje duobėje po Europos taurės esame, kaip ir žinome, kokiame pakilime dabar yra „Juventus“ komanda.

 

Juk ji laimėjo šešis LKL mačus iš eilės. Per porą dienų savo žaidėjų neprikelsiu“, – po nesėkmės Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje kalbėjo naujasis „Lietuvos ryto“ treneris Rimas Kurtinaitis.

 

Tad praėjusių metų taurės savininkai užbaigė pasirodymą, o kelialapį į pusfinalį savo kišenėje turi Utenos komanda, kuri savaitgalį Kauno „Žalgirio“ arenoje pusfinalyje grumsis su Panevėžio „Lietkabelio“ arba Alytaus „Dzūkijos“ poros nugalėtoja.

 

Atkakliose antradienio taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynėse viską lėmė paskutinė minutė: sostinės klubas pirmavo 4 taškais – 81:77, tačiau leido šeimininkams uteniškiams atsitiesti ir išplėšti pergalę. 

 

- Treneri, kaip būtų galima konstatuoti: ar „Juventus“ iškovojo pergalę, ar jūsų komanda sugebėjo atiduoti kelialapį varžovui“, – lrytas.lt paklausė R.Kurtinaičio.

 

– Tik mes pralaimėjome – likus minutei turėjome keturis taškus, o po to sugebėjome padaryti net 4 klaidas.

 

Kaip taip... Komandai ir pasakiau – vieną yra žaisti krepšinį, o kitą – laimėti rungtynes. Tam reikia ruoštis ir mokėti daryti. Tai juk taip paprasta: laiko nedaug, kontroliuok žaidimą, neprarask kamuolio. Galų gale, visas 24 sekundes bumbsėk kamuoliu, o po to padėk ant žemės. Bent nauda būtų...

 

– Trečiame kėlinyje šeimininkai „Juventus“ krepšininkai turėjo nemenką 8 taškų atotrūkį, tačiau jūs nenorėjote imti minutės pertraukėlių. Kodėl?

 

– Tai, kad mačiau, kaip ir iš kur meta varžovas, kaip pataiko. Supratau, kad reikia vieną ar kitą keisti žaidėją ir viskas atsistos į vietas. Kodėl turiu imti minutės pertaukėlę, jei neturiu ką pasakyti? 

 

– Šis pralaimėjimas jau įvardintas kaip turnyro sensacija.

 

– Su tomis sensacijomis tai Lietuvoje net juokinga darosi... Žaidėme su „Šiauliais“ gerą krepšinį 35 minutes, tai po pergalės vienu tašku visi puolė rašyti, kad vos vos išvengė sensacingo pralaimėjimo. Nors kontroliavome mačo eigą...

 

Dabar su „Juventus“ gerai žaidėme 39 minutes, bet patys suradome sau problemų. Aš niekaip nesuprantu, jei lemiamu momentu du įžaidėjai aikštėje negali sutvarkyti žaidimo, vadinasi, kad kažkas negerai.

 

Suprasčiau, kad reikėtų kažko mokyti lietuvius – bet juk kalbame apie užsieniečius, kuriems tikrai nereikėtų aiškinti krepšinio abėcėlės.

 

 

– Ką išskirtumėte mače su „Juventus“ iš Vilniaus ekipos?

 

– Žinoma, kad Drew Gordoną. Jis vienas darė darbus už kitus. Apskritai, šis mačas parodė, kad „Lietuvos ryti“ reikia būti mobilesniam. Ką mes turime? Mūsų aukšti vyrai – Adamas Lapeta ir Artūras Gudaitis buvo lėtesni už Vaidą Čepukaitį.

 

Jis darė, ką norėjo, todėl nebuvo reikalo leisti lėtesnius žaidėjus, o D.Gordonas susitvarkė. Vilniaus ekipai reikia aukštesnės ir mobilesnės komandos – visose grandyse.

 

– Svetimos aikštės faktorius turėjo reikšmės?

 

– Kaip jau sakiau, komandos naujam gyvenimui prikelti per porą dienų neįmanoma – reikia mažiausiai poros savaičių. Salė gal ir neturėjo itin didelės įtakos. Nors mane tikrai stebina toks karaliaus Mindaugo taurės formatas: tai kam tuomet tu LKL kovoji dėl geresnės vietos turnyro lentelėje, jei po to tenka žaisti išvykoje vieną mačą? Ir kam tie burtai, kokioje aikštėje, jei turnyro lentelė tau sudeda visus taškus. Aš suprantu, Vokietijoje yra praktika, kad geresnė komanda važiuoja į kaimus pas blogesnę, kad parodytų save, padėtų surinkti pinigų. Bet Lietuvoje to nereikia daryti – pas mus nėra kaimo komandų, visos iš miestų, tai kam reikia iškreipti situaciją? Nežinau, ar tai teisingas sprendimas su aikštės burtais.

 

M.Krukauskas, lrytas.lt