BC „Lietuvos rytas“, Vilnius

Įvykusios
„Lietuvos rytas“ -
„Neptūnas“
Statistika
Artimiausios rungtynės
„Lietuvos rytas“ - Bilbao „Basket“
Tre., spalio 11 d. 00:00 „Siemens“ arena, Vilnius
Būsimos
Tre., spalio 18 d., 00:00
„Partizan“ -
„Lietuvos rytas“

M.Okunskaja: „Dabar Oleksandrui teigiamos emocijos labai reikalingos“

Kovo 22-ąją dieną įvyks draugiškos Vilniaus „Lietuvos ryto“ rungtynės su Maskvos srities „Chimki“ klubu. Visos lėšos už parduotus bilietus bus skirtos buvusiam Vilniaus klubo centrui Oleksandrui Okunskiui, kuris dabar Ukrainoje kovoja su sunkia liga.

 

 

Krepšininko sveikata šlubuoja jau keletą mėnesių, jį užpuolė onkologinė liga.

 

Jam jau atliktos trys operacijos, o paskutiniosios metu pašalintas auglys. O.Okunskio gydymui ir priežiūrai reikalingos milžiniškos lėšos.

 

O.Okunskis į „Lietuvos rytą“ pirmą kartą atvyko 1999 metų rudenį ir 2000 metų pavasarį padėjo Vilniaus komandai iškovoti pirmuosius jos istorijoje LKL čempionų žiedus.

 

„Įkalbėjome Maskvos srities „Chimki“ klubą, nes rusai pageidavo šias rungtynes žaisti už uždarų durų. Susitarėme, kad žiūrovai galėti stebėti susitikimą ir prisidėti prie mūsų buvusio žaidėjo Oleksandro Okunskio gydymo.

 

Tai nėra kalba apie kažkokią sąnario reabilitaciją, tai - gyvybės klausimas“, - kalbėjo „Lietuvos ryto“ direktorius Martynas Purlys.

 

 

„Žmogui yra labai svarbu - ar jis žaidė toje komandoje, ar dirbo fabrike. Jeigu jį prisimena ir padeda sunkiu metu - tai labai sveikintini dalykai.

 

Mes turėtume vieni kitus paremti akcijomis ar asmeniškai. Manau, kad šie dalykai jam yra labai svarbūs“, - sakė komandos vyr. treneris Rimas Kurtinaitis.

 

Nors O.Okunskiui stengiasi padėti vietinė krepšinio federacija, tačiau tris vaikus auginančiai ukrainiečių šeimai pinigų labai trūksta.

 

„Dieve, ačiū klubui, net iki ašarų... Perduosiu Oleksandrui, jam tokios teigiamos emocijos labai reikalingos. Tai - didelis žingsnis į pasveikimą, pinigai dabar mums labai reikalingi.

 

Esame labai dėkingi, tai nuostabu“, - sakė Marijana Okunskaja, ukrainiečio žmona.

 

Seniai Oleksandrą pažįstantis M.Purlys nuolat palaiko ryšį su buvusiu žaidėju ir jo šeima.

 

„Dabar jam reikia finansinės pagalbos - tai pats svarbiausias dalykas.

 

Kiek žinau, buvę Ukrainos krepšininkai jam padeda ir organizuoja įvairius aukcionus.

 

Oleksandro balsas - pakankamai silpnas. Sakė, kad jau išeina į lauką ir gali pasivaikščioti apie 20 minučių. Tada grįžta namo ir toliau priverstas gulėti“, - kalbėjo M.Purlys.

 

***

 

Rungtynes bus galima stebėti tik įsigijus bilietą - „Lietuvos ryto“ sezono abonementai negalios.

 

Prie akcijos prisijungs ir bendrovė „Tiketa.lt“, kuri surinktus už bilietus mokesčius taip pat skirs sergančiam ukrainiečiui.

 

bc.lrytas.lt