BC „Lietuvos rytas“, Vilnius

Įvykusios
„Lietuvos rytas“ -
„Neptūnas“
Statistika
Artimiausios rungtynės
„Lietuvos rytas“ - „Pieno žvaigždės“
Tre., rugsėjo 20 d. 00:00 „Lietuvos ryto“ arena, Vilnius
Būsimos
Šeš., rugsėjo 23 d., 00:00
„Juventus“ -
„Lietuvos rytas“

„Lietuvos ryto“ krepšininkai ragina kelyje neviršyti leistino greičio

Vos tik atšilus orams ir vis gerėjant eismo sąlygoms sulig pirmaisiais paukščių čiulbesiais pasirodo ir kiti pavasario pranašai – gatves užplūsta riaumojantis automobilių ir motociklų variklių gausmas.

 

 

Vis tik šiltojo sezono išsiilgę nutrūktgalviai vairuotojai, viršijantys leistiną greitį, kelia grėsmę ne tik savo, bet ir aplinkinių saugumui, – įsitikinę „Lietuvos ryto“ krepšininkai Deividas Gailius ir Rokas Giedraitis.

 

„Jau ne vienus metus pastebiu, jog po žiemos nutirpęs, sausas asfaltas vairuotojams yra tarsi žalias šviesoforo signalas greičiui.

 

Tik supratę, kad sniego jau nebebus, greičio pedalą jie tuojau pat spaudžia stipriau, ir tik retai susimąsto, jog lėkdami lyg akis išdegę kelionės tikslo gali ir nepasiekti“, – sakė D. Gailius.

 

Natūralu, jog pavasarį eismo sąlygos palankesnės, t. y. dienos tampa ilgesnės, ryte ir vakare kur kas šviesiau nei žiemą, o kelio danga geresnė.

 

Todėl, vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis, nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d., pavyzdžiui, ir automagistralėse leidžiama važiuoti greičiau – ne didesniu nei 130 km/h greičiu.

 

Kai tuo tarpu žiemos sezonu greičio riba siekė ne daugiau kaip 110 km/h.

 

Tačiau net ir esant geresnėms eismo sąlygoms, šis metų laikotarpis ne ką mažiau pavojingas – mat, vairuotojų noras važiuoti greičiau neretai viršija ir pavasarį padidintas greičio normas.

 

Juolab kad šiltuoju metų laiku grėsmę keliuose didina ir gatvėse pasirodę motociklininkai bei būriai dviratininkų.

 

„Suintensyvėjęs srautas mieste ir už jo ribų yra dar vienas signalas, jog negalime galvoti vien tik apie save. O saugaus greičio laikymasis – vienas esminių būdų užkirsti kelią itin skaudžioms nelaimėms, – kalbėjo R. Giedraitis. – Kai eismas intensyvus ir aplinkui dar „nardo“ motociklininkai, kiekvienas automobilio vairuotojo manevras turi būti itin tikslus.

 

Tuo tarpu viršijant leistiną greitį apie manevrų tikslumą ir eismo dalyvių saugumą negali būti nė kalbos.“

 

Situacija sunkina ir pirmieji pavasarinės saulės spinduliai, nes po žiemos prie ryškios šviesos nepratę vairuotojai neretai apakinti sukelia eismo įvykius.

 

Pastebima, jog tokios avarijos ypač būdingos greičio nepaisantiems motociklininkams.

 

Prie eismo įvykių viršijant saugų greitį prisideda ir permainingi, ypač pavasario pradžioje, orai.

 

„Balandžio mėnesį prasideda ir vasarinių automobilių padangų sezonas, tačiau suskubę jas pasikeisti dažnai pamirštame, jog žiema, kad ir ne kalendorinė, gali dar pasirodyti. O važiuoti vasarinėmis padangomis, kai kelio danga pašalusi, kaip niekad pavojinga, kadangi automobilis tampa nevaldomas. Tuo tarpu laikantis saugaus greičio suvaldyti automobilį tikimybė gerokai didesnė“, – aiškino D. Gailius.

 

Mat, jeigu danga slidi, ir stabdymo kelias yra daug ilgesnis. Todėl reikia įvertinti, kokiu greičiu važiuoti ir kokį išlaikyti atstumą iki priešais esančio automobilio, kad esant reikalui pavyktų laiku sustoti.

 

Lietuvos automobilių kelių direkcija ir „Lietuvos ryto“ krepšininkai ragina visuomet pasirinkti saugų greitį ir tinkamai įvertinti oro sąlygas kelyje.