BC „Lietuvos rytas“, Vilnius

Įvykusios
„Lietuvos rytas“ -
„Neptūnas“
Statistika
Artimiausios rungtynės
„Lietuvos rytas“ - „Pieno žvaigždės“
Tre., rugsėjo 20 d. 00:00 „Lietuvos ryto“ arena, Vilnius
Būsimos
Šeš., rugsėjo 23 d., 00:00
„Juventus“ -
„Lietuvos rytas“

Prieš svarbias rungtynes D.Gordonas sulaukė garsiojo brolio palaikymo

Vos nusileidęs Vilniuje, „Orlando Magic“ puolėjas Aaronas Gordonas jau netrukus kartu su „Lietuvos ryto“ krepšininkais treniruotėje atlikinėjo tempimo pratimus. Ant šalia esančio kilimėlio šypsodamasis gulėjo ir Drew Gordonas – beveik metus nesimatę broliai pagaliau susitiko Lietuvoje.

 

 

„Drew man pasakė, kad jo laukia keletas svarbių rungtynių, o mano sezonas jau pasibaigė, todėl atvykau palaikyti savo vyresniojo brolio. Nėra ta Lietuva taip ir toli, jau esu buvęs Europoje“, – šyptelėjo A.Gordonas.

 

FOTO

 

Visgi krepšininkas, paklaustas, ar prieš D.Gordonui persikeliant į „Lietuvos rytą“, žinojo, kur yra Lietuva, nusijuokė. „Tiesą sakant, nelabai (šypsosi). Bet tai graži šalis su puikia gamta. Kol kas dar nelabai daug ką mačiau, tačiau tokį įspūdį susidariau pro lėktuvo langą. Gražu“, – kalbėjo jis.

 

„Žinau, kad lietuviai žaidžia techniškesnį krepšinį, o mes, amerikiečiai, labiau remiamės jėga“, – kiek vėliau savo žinias apie Lietuvą papildė A.Gordonas.

 

Tiesa, „Orlando Magic“ žaidėjui su mūsų šalies krepšininkais šį sezoną jau teko susidurti aikštėje – Rytų konferencijoje jis varžėsi su „Toronto Raptors“ atstovaujančiu Jonu Valančiūnu bei „Knicks“ rungtyniaujančiu Mindaugu Kuzminsku. „Taip, Kuzminskas geras žaidėjas“, – ilgiau pagalvojęs lietuvį prisiminė A.Gordonas.

 

 

Tiesa, šį sezoną jam žengti ant NBA parketo nebeteks – solidžius asmeninius pasirodymus rengęs A.Gordonas su „Orlando Magic“ liko vos 13-oje NBA Rytų konferencijos vietoje ir šansų patekti į atkrintamąsias neturėjo.

 

„Nebuvo jokio stabilumo, niekaip neradome savo ritmo. Vienas rungtynes sužaisdavome labai gerai, o kitas prastai. Bet man patinka Orlande, planuoju ten ir likti. Tikiuosi, pavyks pasirodyti ir dar geriau“, – sakė jis. Tiek jo, tiek D.Gordono individualiu tobulėjimo rūpinasi specialistas Patrickas Turneris, kuris sezono pradžioje taip pat buvo atvykęs į Vilnių.

 

A.Gordonas patikino, jog savo brolio progresu yra patenkintas ir nors dėl laiko skirtumo nedažnai žiūri jo pasirodymus, tačiau vėliau visuomet pasidžiaugia gražiausiais D.Gordono epizodais ir rungtynių ištraukomis. „Šį sezoną Drew aikštėje yra nepakeičiamas – jis didelis ir stiprus, gali pats gerai mesti kamuolį, taip pat neblogai jį varosi. Drew sudėtinga apginti ties perimetru, o tai didelis privalumas. Mūsų žaidimo stilius labai panašus – bėgame, metame, dedame į krepšį, blokuojame metimus“, – vardino žaidėjas.

 

Įspūdingais dėjimais ne tik NBA rungtynėse, bet ir visų žvaigždžių dienos konkursuose išsiskiriantis krepšininkas papasakojo ir įdomią istoriją – pasirodo, jog jis nusprendė tobulinti dėjimus būtent dėl to, jog vaikystėje D.Gordonas nuolat per jį „kraudavo“ kamuolį.

 

„Kai buvau mažas, apskritai dažnai žaisdavome vienas prieš kitą ir man buvo sunku, nes jis buvo aukštesnis ir fiziškai stipresnis. Dabar kartu žaidėme šią vasarą, bet jau buvome toje pačioje komandoje – tiesiog „nužudėme“ savo varžovus.

 

Nuo pat vaikystės Drew pastoviai įdėdavo kamuolį per mane, todėl norėjau jį aplenkti ir dėlioti dar geriau“, – prisipažino A.Gordonas. „Bet Drew gerai deda kamuolį ir dabar“, – kaip mat pridūrė jis. Nors broliai nesimatė visą sezoną, tačiau bendrauja nuolat: „Susirašome žinutėmis beveik kiekvieną dieną. Jis man sakė, kaip čia šalta, todėl net pasiėmiau paltą“, – nusijuokė A.Gordonas.

 

Dabar atostogomis besimėgaujantis amerikietis beveik savaitę praleis Lietuvoje, kur ketvirtadienį stebės stebės „Lietuvos ryto“ bei „Lietkabelio“ susitikimą, o šeštadienį brolį palaikys ir kovoje su „Žalgiriu“.

 

Grįžęs į JAV, „Magic“ puolėjas daug planų neturės – planuoja kurį laiką tiesiog pailsėti namuose Kalifornijoje.

 

„Vėliau treniruosiuosi individualiai, manau, vyksiu ir į Havajus. Pasibaigus jo sezonui, kartu pasiimsiu ir Drew“, – galva linksėjo A.Gordonas.

 

L.Ivaškaitė, lrytas.lt