BC „Lietuvos rytas“, Vilnius

Įvykusios
„Lietuvos rytas“ -
„Neptūnas“
Statistika
Artimiausios rungtynės
„Lietuvos rytas“ - Bilbao „Basket“
Tre., spalio 11 d. 00:00 „Siemens“ arena, Vilnius
Būsimos
Tre., spalio 18 d., 00:00
„Partizan“ -
„Lietuvos rytas“

R.Kurtinaitis: „Lietkabelio“ žaidėjai yra sukaupę daug patirties

Rimo Kurtinaičio vadovaujami ,,Lietuvos ryto“ krepšininkai jau sekmadienį stos prieš Panevežio „Lietkabelį“ - varžovą, su kuriuo reguliariajame sezone pasidalino po dvi pergales.

 

 

Iš antrosios turnyro lentelės į atkrintamąsias žengę vilniečiai ketvirtfinalio serijoje 3:0 įveikė „Pieno žvaigždes“, o trečiąją užėmęs „Lietkabelis“ tokiu pat rezultatu pranoko Prienų-Birštono „Vytautą“.

 

Po tokių „sausų“ serijų pusfinalyje laukiama gerokai didesnės intrigos nepaisant to, kad paskutinis „Lietuvos ryto“ ir „Lietkabelio“ susitikimas prieš kelias savaites sostinėje baigėsi įspūdinga šeiminkų pergale 92:60.

 

Prieš artėjančią dvikovą R.Kurtinaitis teigė šįkart tokio scenarijaus tikrai nesitikintis ir pabrežė, jog vyresnis varžovų krepšininkų amžius gali turėti dvejopos įtakos.

 

„Sunku ką nors pasakyti, kol serija neprasidėjo. Mes žinome, kaip žaidžia Panevėžys, jų stipriąsias ir silpnąsias puses.

 

 

Jų komandoje žaidžia vyresnio amžiaus žaidėjai, bet kartu jie turi daug patirties tokiose rungtynėse.

 

Mes daugiau akcentuojame gerą gynybą ir greitą puolimą. Nežinau, ar suveiks patirties, ar agresijos faktoriai.

 

Manau, runtynių grafikas galėtų būti kitoks, nes visos komandos ketvirtfinalyje serijas laimėjo greitai ir buvo žaidybiniame ritme.

 

Apie tai reikėtų klausti lygos, kodėl tas grafikas neslankioja.

 

Net Amerikoje rungtynes gali paslinkti, nežinau, kodėl Lietuvoje tai problema. Mums parankiau būtų buvę žaisti šį trečiadienį, nes buvome įgavę formą. Taip, manau, visiems būtų buvę geriau", - kalbėjo jis.

 

Tuo tarpu svarstydamas, kuris krepšininkas galėtų tapti komandos lyderiu šioje serijoje, R.Kurtinaitis akcentavo komandinio žaidimo svarbą.

 

„Pas mus svarbūs visi žmonės. Aišku, būtų neprotinga neišnaudoti tokio talento ir tokio pataikymo, kaip J.Baronas.

 

Bandysime puolime iš jo ištraukti maksimumą ir tai nėra didelė paslaptis. Jis labai intelektualus žaidėjas ir žaidžia komandai.

 

Taip pat daug tikiuosi iš Roko Giedraičio. Labai nesiseka su Tayloru Brownu, kuris per mėnesį patyrė tris traumas. Tačiau jis treniruojasi, norėčiau jo indėlio", - teigė strategas.

 

„Lietuvos rytui" padėti gali ir tai, kad jie turės namų aikštės pranašumą, kurioje šį sezoną prieš panevėžiečius laimėjo abu kartus.

 

Visgi R.Kurtinaitis to nesureikšmino.

 

„Mačiau ir tokią statistiką, kad prie Tomo Pačėso mūsų komanda prieš „Pieno žvaigždes" laimėjo 25 taškais, o su R.Kurtinaičiu tik 8-iais.

 

Aš tų statistikų nerenku, mūsų tikslas yra laimėti. Namų komanda visada turi pranašumą. Norėčiau padaryti tokią komandą, kuriai nebūtų skirtumo žaisti namuose ar išvykoje. Tą matėme ir ,,Žalgirio" pasirodyme Eurolygoje. Viskas priklauso nuo mūsų ir dabar didelės reikšmės namų ar išvykos salei neskiriu", - sakė R.Kurtinaitis.

 

Paklaustas, kodėl komanda pasirinko rungtyniauti ne „Siemens", o mažesnėje „Lietuvos ryto" arenoje ir taip internete sukėlė kalbų audrą, R.Kurtinaitis paaiškino paprastai.

 

„Ši arena yra „Lietuvos ryto" arena ir mes nieko nesirenkame. Ji atitinka visus Eurolygos standartus ir aš manau, kad geriau žaisti pilnoje arenoje, talpinančioje 3 tūkst. žmonių, nei tokioje, kurioje yra 12 tūkst. vietų ir ateina tūkstantis žiūrovų.

 

Koks skirtumas, kur žaisti. Nesuprantu, kodėl spaudoje tai taip akcentuojama, juk mes nerungtyniaujame mokyklos salėje.

 

Jei pavyktų žaisti finalą su „Žalgiriu", net neabejoju, kad būtume „Siemens" arenoje".

 

„Neskaičiau tų visų kalbų. Džiaugiuosi, kad Panevėžys turi tikrą areną, nes aš savo gyvenime dar nesu buvęs tikrose arenose", - šypsodamasis pridūrė treneris.

 

L.Ivaškaitė, lrytas.lt