Pir., gegužės 29 d. 17:45 „Lietuvos ryto“ arena, Vilnius
Būsimos
Ket., birželio 01 d., 18:00
„Neptūnas“ -

„Lietuvos rytas“ pergale namuose pradėjo LKL pusfinalio seriją

Sekmadienį „Tete-a-Tete Casino-LKL" pirmenybėse kovas pusfinalyje pradėjo Vilniaus „Lietuvos ryto" ir Panevėžio „Lietkabelio" krepšininkai. Pirmoji šių ekipų akistata vyko Vilniuje, o pergalę rezultatu 96:85 šventė aikštės šeimininkai.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai rungtynės mėgino pradėti žaibiškai, bet spurtavo „Lietkabelis“. Svečiai pelnė 6 taškus be atsako, po kurių R.Kurtinaitis reikalavo minutės pertraukėlės.

FOTO

Pirmieji taškai buvo efektingi – J.Baronas pataikė tritaškį su pražanga, tad skirtumas sumažėjo iki 4:6. Vilniaus klubas įpusėjus pirmajam ketvirčiui jau turėjo pranašumą. Po J.Barono tritaškio šeimininkai pirmavo 15:13. Rezultatyvų ketvirtį Ž.Janavičius baigė žaibišku prasiveržimu, tačiau „Lietuvos rytas“ pirmąjį ketvirtį laimėjo 25:24.

Antrajame kėlinyje komandos stumdėsi dėl menkiausio pranašumo, bet iniciatyva priklausė „Lietuvos ryto“ krepšininkams. Penktąją ketvirčio minutę „Lietuvos rytas“ pirmavo 35:31, tačiau svečiai greitai sumažino skirtumą iki 34:35. Šeimininkų sirgaliams emocijų audrą sukėlė R.Giedraičio gražus dėjimas, pakartojant netaiklų metimą.

„Lietuvos rytas“ spurtavo 7:0 ir išsiveržė 42:34. Tuomet rezultatyvia atkarpa šeimininkams atsakė svečiai iš Panevėžio. Į didžiąją pertrauką „Lietuvos rytas“ išėjo pirmaudamas 48:45.

Trečiasis kėlinys prasidėjo D.Gordono trauma. „Lietuvos ryto“ aukštūgis gynėsi prieš Ž.Skučą, kai šis alkūne pataikė varžovui į veidą. D.Gordonas krito ant parketo, o vėliau paliko aikštę. R.Kurtinaičio komanda turėjo ir daugiau problemų – po dviejų minučių „Lietkabelis“ jau turėjo pranašumą (49:48).

Sugrįžęs į aikštę D.Gordonas greitai vėl apsipyko su Ž.Skuču, kuriam buvo skirta techninė pražanga. Vilniaus klubas jau turėjo pranašumą - 59:54. „Lietuvos rytas” baigiantis trečiajam kėliniui pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (68:57).

Lemiamą ketvirtį „Lietuvos rytas“ pradėjo pirmaudamas 70:59.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai ketvirtajame kėlinuke turėjo daugiau pasitikėjimo savimi. Sužaidus porą minučių jie pirmavo 77:66. D.Gordonas staigiai perėmė kamuolį iš Ž.Skučo ir efektingai krovė į krepšį. Stumdytas ir muštas Vilniaus klubo legionierius pradėjo žaisti tarsi ant sparnų, o sužaidus keturias minutes šeimininkai pirmavo 84:70. Užtikrintą persvarą vilniečiai išlaikė iki pat rungtynių finalinė sirenos - 96:85.

„Lietuvos rytas“: A.Gudaitis (9 atk. kam.) 19, C.Fisheris, D.Gordonas, J.Baronas – po 14, R.Giedraitis – 11, T.Brownas, C.Hannah – po 9, A.Jomantas 6.

„Lietkabelis”: B.Madgenas 17, K.Lavrinovičius 15, Ž.Skučas 13, G.Leonavičius 9, Ž.Janavičius ir M.Lukauskis po 8, S.Galdikas 7, L.Williamsas ir D.Lavrinovičius po 4.