BC „Lietuvos rytas“, Vilnius

Įvykusios
„Lietuvos rytas“ -
„Neptūnas“
Statistika
Artimiausios rungtynės
„Lietuvos rytas“ - Bilbao „Basket“
Tre., spalio 11 d. 00:00 „Siemens“ arena, Vilnius
Būsimos
Tre., spalio 18 d., 00:00
„Partizan“ -
„Lietuvos rytas“

R.Kurtinaitis: „Stengiamės įvelti varžovus į greitą žaidimą“

Sekmadienį „Lietuvos rytas" po atkaklios kovos jau trečią kartą šį sezoną namuose 96:85 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį" ir serijoje iki trijų pergalių žengė pirmąjį žingsnį finalo link.

 

 

„Kaip ir tikėjomės, rungtynės nebuvo lengvos. Džiaugiuosi, kad laimėjome, nes tokiose serijose pirmoji pergalė yra labai svarbi, bet mes negalime sustoti", - po sėkmingo pusfinalio starto kalbėjo Rimas Kurtinaitis.

 

Visgi emocijų rungtynėse netrūko - trečiajame kėlinyje po susidūrimo su Žygimantu Skuču stiprų smūgį alkūne į veidą gavusiam Drew Gordonui aikštę palikti padėjo komandos personalas, o po kelių akimirkų su tuo pačiu Ž.Skuču susistumdė ir Tayloras Brownas.

 

 

Tiesa, šįkart teisėjai techninę pražangą skyrė būtent „Lietuvos ryto" amerikiečiui, o tuo nepatenkintas R.Kurtinaitis priekaištų išsakyti nuėjo tiesiai pas netoliese sėdėjusį rungtynių inspektorių.

 

„Gi visi žinome Skučą", - sirgalius perrėkti mėgino R.Kurtinaitis. Tačiau kalbos aistrų nenuramino - kėlinio pabaigoje D.Gordonas vos nekibo į atlapus Ž.Skučui, tačiau jį šalin kaip mat nusivedė Artūras Jomantas, o teisėjai technine pražanga galiausiai nubaudė ir „Lietkabelio" krepšininką.

 

Nors pasibaigus susitikimui R.Kurtinaitis kalbėjo tradiciškai ramiai, tačiau pasdžiaugęs auklėtinių pasirodymu, nuomonę apie Ž.Skučą išsakė ir spaudos konferencijoje.

 

- D. Gordonas rungtynes pradėjo vangiai, kaip jo žaidimą pakeitė visos emocijos?, - žurnalistai paklausė R.Kurtinaičio.

 

- Neseniai teisėjai ir treneriai turėjo seminarą, o vienas iš jo herojų buvo Ž.Skučas. Jis turi konfliktų su visais krepšininkais ir žaidžia nešvariai.

 

Paklausiau teisėjo, kam mes darome tuos seminarus, jei vis tiek žaidžiama nešvariai. Reikia tai stabdyti.

 

Negalime neleisti jam žaisti, bet galime bent įspėti. Tai ne vienos dienos, o visų metų ir šio žaidėjo problema. O D.Gordonas žaidžia, kaip žaidžia. Nenorėčiau skųstis nei juo, nei Artūru Gudaičiu.

 

- Ar patiko bendras vaizdas po krepšiais?

 

- Įmetėme tikrai nemažai metimų iš po krepšio. Pradėjome vangiai, bet vėliau pasivijome varžovus, nes turime stipresnę priekinę liniją.

 

- Žaidimo tempas buvo greitas, ar jums tai paranku?

 

- Kaip treneris propaguoju tokį krepšinį. Mes atakuojame kuo anksčiau, įveliame į greitą žaidimą ir jis mums yra palankus. Gerai, kad keli mūsų žaidėjai gali žaisti trečio ir ketvirto numerio pozicijose.

 

- Kokį įspūdį paliko Corey Fisherio žaidimas?

 

- Jis realizavo sunkus ir labai reikiamus metimus. Tiek aš, tiek priešininkų treneriai neprognozuojame, ką jis gali atlikti. Jokių priekaištų neturiu.

 

Aišku, galėjome pabaigą sužaisti geriau, nes tritaškius mėtė ne tie žaidėjai, kurie turėjo. Buvome pabėgę, bet per minutę tą atsilikimą labai greitai sumažino ir man tokie dalykai kelia nerimą.

 

- Prieš šias rungtynes komanda susirinko anksčiau, ką tai duoda?

 

- Visi kartu šiandien ilsėjomės ir atvažiavome į rungtynes. Tai normali profesionalios komandos diena. Noriu kontroliuoti, ką žaidėjai valgo, bent rungtynių dieną. Poilsis ir maistas yra sportininkų pagrindas, tada žinau, kodėl nesužaidė vienas ar kitas žaidėjas. O kitaip buities, santykių, žmonų, meilužių - nieko nežinosi. Norisi iš jų atimti tą buitį. Visos Europos komandos tą daro. Į Panevėžį irgi važiuosime išvakarėse, nes mus kvietė pažaisti į gerą areną.

 

 

L.Ivaškaitė, lrytas.lt