BC „Lietuvos rytas“, Vilnius

Įvykusios
„Lietuvos rytas“ -
„Neptūnas“
Statistika
Artimiausios rungtynės
„Lietuvos rytas“ - Bilbao „Basket“
Tre., spalio 11 d. 00:00 „Siemens“ arena, Vilnius
Būsimos
Tre., spalio 18 d., 00:00
„Partizan“ -
„Lietuvos rytas“

A.Blanco: „Lietuvos ryto“ tikslas yra laimėti“

Į „Lietuvos ryto“ ekipą sugrįžęs treneris Alberto Blanco vis dar vieši JAV, tačiau portalo „24sek“ žurnalistai susisiekė su strategu ir uždavė jam keletą klausimų. Pateikiame jo interviu.

 

 

– Gal galėtumėte patikslinti, kokias pareigas konkrečiai atliksite Vilniaus klube?

 

– Aš būsiu trenerio Rimo Kurtinaičio asistentas ir taip pat būsiu atsakingas už žaidėjų skautingą. Labai džiaugiuosi, kad man buvo patikėtos šios pareigos. Aš esu pasirengęs dirbti komandai, kiek tik galiu. Tikiuosi, kad man pavyks padėti pasiekti klubui iškeltus tikslus.

 

– Kokios pareigos laukia prie klubo prisijungiančio Lino Kleizos?

 

– Linas Kleiza turėtų jau greitai pasirašyti kontraktą su klubu ir bus įvardintos jo pareigos. Jis tikrai stengiasi padėti mūsų komandai. Linas manęs daug klausinėja apie Europos žaidėjų rinką, nes aš daug apie tai žinau. Pastaraisiais metais sekiau labai daug Europos žaidėjų. Bandau jam padėti susivokti. Su juo dirbti yra lengva, nes jis yra puikus žmogus ir jis turėjo įspūdingą krepšininko karjerą. Manau, kad L.Kleiza yra puikus papildymas mūsų komandos vadybai.

 

– Tačiau, kai klubas svarstys, kurį žaidėją pirkti, kieno bus paskutinis žodis? Antano Guogos, Rimo Kurtinaičio, Lino Kleizos ar jūsų?

 

– Aš tik žinau savo pareigas. Turiu pateikti sąrašą žaidėjų, iš kurių renkasi klubo valdyba, tačiau jie klausia mano nuomonės apie tuos krepšininkus ir aš jiems suteikiu visą reikiamą informaciją. Aišku, kad svarų žodį turės sporto direktorius ir treneris Rimas Kurtinaitis.

 

– Galbūt galėtume patikslinti Drew Gordono situaciją – ar jis turi kontraktą su „Lietuvos rytu“ ir tikrai lieka kitam sezonui?

 

– Taip, jis turi kontraktą su mumis. Tikiuosi, kad jis žais „Lietuvos ryte“. Aš kaip treneris labai džiaugiausi, kai jis atvyko į komandą. Jo fizinės galimybės yra įspūdingos, iškart supratau, kad jis bus rimtas komandos ramstis. Tačiau, aš nežinau, kas vyko komandoje, kai palikau „Lietuvos rytą“. To negaliu komentuoti. Tačiau, kol aš buvau komandoje, jo darbo etika buvo puiki.

 

– Kokia komandos vizija bus kitame sezone? Ar „Lietuvos ryto“ branduolį sudarys lietuviai ar legionieriai?

 

– Už tai atsakingas yra Rimas Kurtinaitis. Jis gaus žaidėjus, kurių nori. Tačiau mes abu sutariame, kad žaidėjų nereikia skirstyti pagal tautybes. Mes galvojame tik apie žaidėjus ir jų sugebėjimus.

 

– Kaip jums sekasi NBA Vasaros lygoje?

 

– Stengiuosi dažnai atvykti į Vasaros lygą, kad galėčiau stebėti žaidėjus, kurie nori prasimušti į NBA. Nemažai iš jų vėliau nusprendžia pasukti į Europą. Tai puiki galimybė ne tik pamatyti juos žaidžiant, bet ir pabendrauti.

 

– Naujasis komandos savininkas Antanas Guoga iškėlė komandai tikslą jau kitą sezoną tapti LKL čempione. Ar jums tai atrodo realu?

 

– „Lietuvos ryto“ tikslas yra laimėti. Tai ir yra tikslas. Sportas nėra matematika. Niekada nežinai, kas gali nutikti. Mes tik galime pažadėti, kad labai sunkiai dirbsime.

 

24sek.lt