Tre., rugsėjo 20 d. 00:00 „Lietuvos ryto“ arena, Vilnius
Šeš., rugsėjo 23 d., 00:00
„Juventus“ -
„Lietuvos rytas“

„Perlo“ puolėjas T.Vaičiūnas Europos U-18 čempionate iškovojo bronzos medalį

Lietuvos vaikinų (U-18) rinktinė po dramatiškos kovos išplėšė pergalę ir Europos čempionate užėmė trečiąją vietą. Gedimino Petrausko auklėtiniai rezultatu 97:88 (22:25, 21:20, 18:23, 23:16, 13:4) įveikė Turkijos ekipą.

U-18 rinktinės gretose žaidė ir bronzos medalį iškovojo „Perlo“ komandos puolėjas Tadas Vaičiūnas.

Rungtynių pradžia vyko atkakliai, žaidimas vyko taškas į tašką ir po pirmojo kėlinio rezultatu 25:22 priekyje buvo Turkija.

Antrajame ketvirtyje ir toliau pirmavo Serkano Erdogano auklėtiniai, tačiau lietuviai per daug neatsiliko ir po pirmosios rungtynių pusės rezultatas buvo 45:43 varžovų naudai.

Trečiasis kėlinys prasidėjo sėkmingomis turkų atakomis - po 3 minučių jie turėjo jau 12 taškų persvarą, tačiau iki ketvirčio pabaigos lietuviams dar pavyko sumažinti skirtumą. Ketvirtajame kėlinyje vyko įtempta kova.

Turkijai pataikius vieną baudą iš dviejų Lietuvos rinktinei dar liko 14 sekundžių atakai, po Granto Vasiliausko perdavimo Erikas Venskus pelnė 2 taškus ir išlygino rezultatą. Varžovams dar buvo likusios 7 sekundės, tačiau pelnyti taškų nepavyko ir po keturių kėlinių rezultatas buvo lygus 84:84.

Pratęsime lietuviai toliau kovėsi taškas į tašką, o likus minutei svarbų tritaškį pataikė Ignas Sargiūnas. Tai tapo lemiamu smūgiu Turkijos ekipai, kuri rezultatu 97:88 nusileido Lietuvos rinktinei.

Lietuva: E. Venskus 22 (7 atk. k.), A. Velička 16, L. Uleckas 15, ... T.Vaičiūnas 3 tšk.

Turkija: U18: Y. Saybir 21 tšk., S. Hazer 18 tšk., E. Senel 13 tšk.